Webrazzi Gündem : Dijital Reklam ve Pazarlama

Webrazzi Gündem’de  dijital reklam’ın ve online pazarlama’nın nabzı birbirinden önemli isimler tarafından tutuldu.

Günün ilk oturumu “Dijital Reklam Pazarı Dinamikleri”, Arda Kutsal (Webrazzi, Kurucu) ve Başar Ekim (Nokta, Kurumsal İlişkiler Direktörü) tarafından ele alındı. Mecra olarak internetin öneminin vurgulandığı oturumda video’nun önemi vurgulandı. İkinci oturum ise “Video Reklam”dı. Sarper Danış (Ping, Media ve Search), Oya Yaşayan (OMD Digital, Head Of Digital), Rima Erdemir (Medyanet, Genel Müdür) ve Zafer Özçelik (Aegis Media, Chief Digital Officer) video reklam pazarını beraber inceledi ve video reklamlarının 10-15 sn olması gerektiği, Facebook’un video reklamcılıkta önemi, tv’de gösterilen reklamın yanı sıra online mecra için ayrı çekimlerin yapılması durumunda getireceği başarı, mobil video pazarının gelişmesi için veri ücretlerinin düşmesinin gerektiği vurgulandı.

Kahve arasından (networking molasından) sonra Arda Kertmelioğlu (MMA, Yönetim Kurulu Üyesi / Mobilera, Kurucu Ortak), Emre Kanaat (Vodafone Türkiye, Mobile Marketing and Business Development) ve Kurt Onur (Move Mobile Media Agency, Genel Müdür) bizleri mobil reklam pazarını irdeledi. On-Portal ve Off-Portal ayrımı (On-Portal : Operatörün oluştuduğu mobil reklamlar, Off-Portal: Kullanıcıların oluşturduğu mobil reklamlar) ve mobil pazarın gelişmesi için izlenmesi gereken stratejiler masaya yatırıldı.

Son oturum olarak son zamanların en çok konuşulan konusu “Sosyal Medya’da Pazarlama”; Arda Kutsal (Webrazzi, Kurucu), Banu Barbarosoğlu (Medyanet, Satış Grup Kordinatörü), Ömer Lütfi Diri (Avea, Direct and Digital Marketing Department Manager) ve Özgür Alaz (Promoqube, Kurucu Ortak) tarafından ele alındı. Facebook’un sosyal medya pazarlamadaki önemi, Twitter’ın kısa bir süre sonra Türkçeleşmesi ile birlikte sosyal medya pazarlamada kazanacağı rol, Ekşi Sözlük’ten markalara özel sayfa projesi gibi bir çok konu irdelendi. Sosyal Medya’nın markalar için olmazsa olmaz olduğu vurgulandı ve önemli olanın fan kazanmak değil, fanlarla yaşamak olduğu belirtildi.

Eklemeliyim ki son oturum olan Sosyal Medya’da Pazarlama oturumunun başında Arda Kutsal, iLab Ventures’ın Cimri.com’un tüm hisselerini satın aldığını duyurdu. GittiGidiyor’un %93’ünün eBay tarafından alınmasının ardından, Cimri.com satın alımı ile birlikte iLab Ventures GittiGidiyor’daki varlığını güçlendirdi.

An ve an “Webrazzi Gündem : Dijital Reklam ve Pazarlama”da yaşananlara Webrazzi’den veya Twitter’dan ulaşabilirsiniz.

 

Bu yazı Etkinlik, Pazarlama, Reklam, Sosyal Medya, Yeni Medya kategorisine gönderilmiş ve , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir