Lomo Ruhlu Mobil Girişim : Typogr.am

Soğuk savaşın ortaya çıkardığı teknoloji, günümüzün de vazgeçilmez teknolojisi, internet hayatımıza gireli çok olmadı derken; birkaç sene önce akıllı telefonların ve yeni jenerasyon Telekom sistemlerinin gelişimi ile mobil internet hayatımıza girdi. Mobil iletişimin gelişimi telefon üreticilerini de eş zamanlı olarak harekete geçirdi ve akıllı telefonlar elimizden düşmez oldu. İşte bu akıllı telefonların elimizden düşmediğini fark eden nice girişimci fırsatı değerlendirerek mobil uygulamalar geliştirdi. Bu yazıda size hayatınızın bir parçası olacak yeni bir mobil uygulama girişiminden bahsedeceğim; Typogr.am!

Birkaç hafta önce yayınlanan Typogr.am’ı ilk çıktığı anda deneme şansına eriştim, hemen geliştiricisi Furkan Cengiz ile Girişimo olarak iletişime geçtik  ve Typogr.am’ın hikayesini birinci ağızdan dinledik. İşte Typogr.am:

Uygulamanın perde arkasında, uygulamayı geliştiren Furkan Cengiz’in yanında ikon tasarımını yapan ve bir sonraki arayüz ve filtreler için çalışan  Serdar Bilginer bulunmaktadır. Temel olarak bir fotoğraf filtreleme uygulaması olarak göze çarpsa da, yazı ekleme seçeneği özellikle Tumblr kullanıcılarına hitap etmektedir.  Şuan için 12 farklı filtre ve 7 farklı font seçeneği sunan uygulamada oluşturduğunuz fotoğrafları sosyal ağlarda da paylaşabiliyorsunuz. (Tumblr’da, Twitter’da) Daha ilk haftasında 150.000’lik bir kullanıcı kitlesine şuan için bedava olarak ulaşan Typogr.am maalesef sadece iPhone için mevcut 🙂

Kullanıcının fikrinin öneminin farkında olan Furkan Cengiz, topladığı geri bildirimler ile Typogr.am’ı sürekli geliştirme çabası içerisinde… Bu arada Typogr.am kullanıcılarına yeni filtreler ve ek özelliklerin yolda olduğunun da müjdesini verelim.

Çok kısa bir süre içerisinde Typogr.am tüm dünyaya yayılacak gibi gözüküyor.  Lomo ruhunu ve girişimciliği harmanlayan uygulama Typogr.am, başarılar!

 

Bu yazı Girişim, iPhone, Mobil Uygulama, Smartphone, Teknoloji kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir