Startuplar için Sosyal Medya Analizi – Export.ly

Markalar, girişimler ve hatta henüz şirketleşmemiş startuplar için sosyal medyanın ne kadar önemli olduğunu bir çok kişi kavramış durumda. Ancak her yerde olduğu gibi mali açıdan manevra yeteneği en üst düzeyde olan işletmeler ve girişimler online marka itibar yönetim hizmetleri veren firmalarla sosyal medyayı daha etkin kullanabiliyorlar. Sosyal medya takibinde bir çok kaynak olmasına rağmen bir çok küçük işletmeler ve startuplar maalesef mali yönden zayıf oldukları için takipçilerini analiz etmede yetersiz kalıyorlar.

Bu noktadaki sıkıntıyı aşmak için Export.ly kullanılabilir. Simply Measured tarafından hizmete sunulan çalışmadan bahsetmek istiyorum.

Bu yeni web uygulaması, Facebook ve Twitter üzerinden sosyal medya verilerinizi Excel veya CVS ile size gönderip, sosyal medyada kör dövüşü yaparak hem nakit hem de zaman kaybetmenizi önlüyor. Sunulan raporlar startuplar ve küçük işletmeleri tatmin etmesi açısından renkli grafikler ve tablolar ile oldukça doyurucu.

Twitter’daki takipçilerinizi daha yakından tanıyabilmek için, takipçilerin lokasyonu, saat dilimi, takipçi ve twit sayıları, web siteleri gibi oldukça detaylı bilgiler sunuluyor. Böylelikle takipçiler hakkında daha detaylı fikir sahibi olmak mümkün hale geliyor.

Facebook sayfası için de benzer bilgileri dosyalarda bulunabilir. Bununla birlikte gönderilere alınan yorumları bir bütün halinde görüp, gözden kaçırılanların olup olmadığını takip etmek daha da kolaylaşıyor.

Twitter veya Facebook’ta takipçi sayınız 10 bin kişiyi geçmediği sürece bu hizmetlerden ücretsiz olarak yararlanabilirsiniz. Barajı aşan Export.ly kullanıcıları için takipçi hacmine göre değişiklik göstermekle birlikte rapor başına  250 $ talep ediliyor.

Özellikle ülkemizde bir çok zorlukla karşılaşan girişimler ve küçük işletmeler için Export.ly hizmetinin oldukça yararlı olacağını düşünüyorum. Hızlı hareket ederek sosyal medyayı etkin kullanmak her zaman hanenize artı değer kazandıracaktır.

Bu yazı Facebook, Sosyal Medya, Teknoloji, Twitter kategorisine gönderilmiş ve , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Startuplar için Sosyal Medya Analizi – Export.ly için 1 cevap

  1. Geri izleme: Tweets that mention Girişimler ve Sosyal Medya Analizi | Girişimo -- Topsy.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir