Sosyal Medya’ya Kitaplardan Bakış

Her ne kadar işimiz gücümüz internet olsa da zaman zaman resmi bir bütün olarak görmek de önemli. Bunu gerçekleştirmenin en iyi yollarından birisi de kitap okumak. İstanbul Kitap Fuarı da yaklaşırken, çeşitli yayın organlarında da konu edilmiş bir kaç kitaptan size bahsetmek istiyorum.

REWORK Sıradanlığın dışına çıkmış düşünceleri ve uygulamaları ile büyük kazanımlar elde eden küçük bir yazılım firması 37 Signals’dan Jason Fried ve David Hinemeier Hansson kitabı birlikte kaleme almışlar. Kitap, şimdiye kadar duymaya aşina olduğumuz iş planı yazma, rakipleri tanıma, yatırımcı ara gibi klişelerden daha farklı tavsiyelerde bulunuyor. Belirtmeden geçemem ki bu klişe dediklerimiz de fikirlerin hayata geçmesinde çok önemli. Odaklandığı konu ise aslında bize çok da uzak olmayan ve uygulanabilirliği zor olmayan görüşler.

SOCIALNOMICS Yeni medya düzeninin önde gelen düşünürlerinden Erik Qualman’ın kaleme aldığı kitabı. Kitapta sosyal medyanın tüm detaylarına ulaşabilir ve verilen örneklerle gelecekte iş dünyasının nasıl şekilleneceğine dair şimdiden fikir sahibi olabilirsiniz. Ayrıca Erik Qualman’ın kişisel blogunu takip etmenizi tavsiye ederim. Kitabın tanıtım filmine de buradan ulaşabilirsiniz.

THE WHUFFIE FACTOR Başarılı olmuş örneklerin yanı sıra yanlış yolda ilerleyip başarısızlıkla sonuçlanan çalışmaların da sunulduğu kitap, digital marketing dünyasında ufkumuzu genişletiyor. Sadece kurumsal değil bireysel olarak da online dünyada pozitif çağrışımların ipuçlarını veriyor.

Sürekli değişim içindeki dünyada girişimcilerimizin bu sürecin dışında kalmaması gerekiyor.  Bazen 140 karakterlik bir yazının bile uzun geldiği bizlere kitaplar uzak değildir umarım. Ufkumuzu genişlettikçe cesaretimizin de arttığına hep birlikte şahit olacağız.

Bu yazı Sosyal Medya, Yeni Medya kategorisine gönderilmiş ve , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Sosyal Medya’ya Kitaplardan Bakış için 1 cevap

  1. Geri izleme: Tweets that mention kitap sosyal medya | Girişimo -- Topsy.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir