Sinema Filmlerine Check in – Filmaster

Sosyal dünyamızda, yiyip içtiğimizi, gittiğimiz yerleri paylaşmaya ve tavsiyelerde bulunmaya oldukça alıştık. Bir taraftan web üzerinden paylaşımlarda bulunurken diğer taraftan da Foursquare, Facebook Places, Turkcell Gezenzi ile mobil olarak da check-in paylaşımlarımıza devam ediyoruz.

Check-in özelliğini farklı bir alandan bize sunan Filmaster bir iPhone uygulaması geliştirmiş.  Uygulama sayesinde sinemada izlediğiniz filmlere check-in yapabiliyor ve ağınızdaki kişilerle paylaşıp, tavsiyelerde bulunabiliyorsunuz. Aynı zamanda izlediğiniz filmlere puanlar verip, aynı salonda kimlerle birlikte film izlediğinizi görebiliyorsunuz.  Uygulama üzerinden filmlerin gösterim tarihlerine, fragmanlara ve oyuncular hakkındaki detaylı bilgilere ulaşabiliyorsunuz. Facebook veya Twitter üzerinden login olduğunuzda paylaşımlarınızı bu hesaplar üzerinden de paylaşmak mümkün oluyor. İlerleyen süreçte Foursquare entegrasyonu ile daha geniş kullanıcı kitlesine ulaşmayı hedefleyen Filmaster ile yakın gelecekte sadece sinemadaki filmlere değil televizyon şovlarına da checkin yapmak mümkün olacak.

TV üzerinden aynı programı izleyen kişilerin bol bol eş zamanlı olarak paylaşımda bulunduğunu Friendfeed’de şahit oluyoruz. Filmaster, sosyal dünyanın daha bir çok niş alanın olduğunu bizlere gösteriyor. Ülkemizde de buna benzer bir çalışmanın yürütüldüğünden haberdarız. En yakın zamanda yerli girişimcimiz ile tekrar bu konuyu konuşacağız. Yakın zamanda Android ile de hizmetlerine devam edecek Filmaster iPhone uygulamasını buradan indirebilirsiniz.

 

Bu yazı Android, Foursquare, iPhone, Mobil Uygulama, Smartphone kategorisine gönderilmiş ve , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Sinema Filmlerine Check in – Filmaster için 1 cevap

  1. Geri izleme: Internet is talking about Filmaster Mobile « Filmaster Blog

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir