Sesli komut ile Foursquare’de check-in

Telefon görüşmelerinde en çok kullandığımız soru muhakkak “neredesin” sorusudur. Bu soruya bir nevi cevap olan Foursquare’in kullanıcı sayısı günden güne artmakta. Şimdi kullanıcı sayısı ile sizi meşgul etmek istemiyorum.

Vlingo firması Android kullanıcılarına yönelik, keşfetmek, paylaşmak ve lokasyon bazlı hizmetlerden yararlanabilmenin yeni adı Foursquare için yeni bir aplikasyon geliştirdi. Eklenti yardımı ile Foursquare’e sesli komutlarla ulaşmak, check-in yapmak mümkün hale geliyor. Aynı zamanda “arkadaşlarım nerede?”, “en yakında kim var?” gibi sorular da sesli komuta eklenmiş. Sadece ingilizce komutların geçerli olduğu aplikasyon ülkemizdeki yazılımcılara ilham verebilir.

Vlingo aynı zamanda facebook ve twitter için speech-to-text aplikasyonunu destekliyor. Tabi ki bu eklenti de sadece android kullanıcıları için.

Son olarak da bu akşam yani 3 Eylül’de Foursquare Meetup İstanbul & PR İstanbul buluşmasının Kanyon Starbucks’ta olduğunu hatırlatalım. Ortak etkinlik 19:00-21:00 saatleri arasında olacak.

Bu yazı Android, Foursquare kategorisine gönderilmiş ve , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir