Profesyonel Destek Bir Tık Ötede – Terapi.com

Web dünyasının en klişeleşmiş sözü ile başlıyorum yazıma. “İnternet her şeyi ayağınıza getiriyor.” Baya bir klişe oldu aslında ama bana hak vereceksiniz. Doktor ayağınıza geldi. Terapi.com

Adından da anlaşılacağı gibi Terapi.com; online terapi merkezi. Fırsatı olmayan, psikoloğa gitmekten çekinen insanlar için hizmet sunuyor.  Terapi.com özellikle bu ikinci gruptakilere çok büyük bir yenilik getiriyor. Aile terapisinden, kekemelik terapisine, pedagojiden, cinsel terapiye kadar 19 farklı katagoride profesyonel desteği ile Terapi.com’dan yaralanılabiliyor. Üyeliğin ücretsiz olduğu sistem üzerinden 24 uzmana hemen şimdi ulaşabilirsiniz.

Terapi.com’un çalışma sistemine ücretsiz üyelikle erişilebiliyor. Hizmet almak istenilen konuya göre terapist seçiliyor, ne kadar süre görüşme yapılmak isteniyorsa ücret ödeniyor. Ödeme seçenekleri arasında farklı alternatifler bulmak mümkün.

Terapi süresince uzmanların kamera ve mikrofon açma zorunluluğu bulunuyor. Ancak danışan kişi istediği şekilde uzmanla iletişime geçebiliyor. Yani yazılı destek ile, sadece microfon veya karşılıklı görüntülü iletişim ile terapiden yararlanılabiliyor. İlerleyen süreçte voIP üzerinden telefon görüşme özelliği de sisteme dahil edilecek.

Bu sistemde akla ilk gelen soru yapılan görüşmelerin “kayıt altına alınıyor mu?” çekincesi hakkında. Kurucu ortak Önder Eren, bu sistemde hiç bir şekilde görüşmelerin kayıt altına alınmasının mümkün olmadığını belirtiyor. Ayrıca kullanıcı sözleşmesinde de kullanıcılar güvence altına alınıyor. Unutmamalı ki; Terapi.com yapılan tüm danışmanlık hizmetinde aracı rolünde.

Psikoloğa gidene deli gözüyle bakıldığı, bu izlenimi göze alıp profesyonel destek için yüklü meblağların ödendiği ülkemizde güzel bir proje. Zaman içinde hak ettiği ilgiyi çekeceğini düşünüyorum. Profesyonel destek bir tık ötede.

Bu yazı E-Ticaret, Girişim kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir