Öğren Değiştir Uygula – LEO

Bir programı kullanırken sık sık çıkmaza girmek her bilgisayar kullanıcısının başına gelir. Nasıl yapıldığını bilmediğimiz sorunları çözmek için bir bilene sorarız. Eğer çözüm olmazsa internette araştırmak, benzer sorunlardan yararlanmak diğer bi seçenektir. Kyron System bu çözümlere bir ek seçenek daha geliştirmiş.  LEO ( Learn, Evolve, Operate) adını verdikleri bu program eş zamanlı olarak kullandığınız programa ilişkin soru ve sorunlarınızın çözümüne ulaştırıyor. Kısaca anlatmak gerekirse kullanıcı sorusunu LEO’ya sorar ve program yapılması gerekenleri kullanıcıya sunar. Her hangi bir programın yardım dosyasından farklı olmadığını düşünüyor olabilirsiniz. Bir örnekle anlatmaya çalışayım.

Excel’de çalıştığınızı varsayalım. Hazırladığınız tabloda sütun bilgilerini kolonlardakilerle değiştirmek istiyorsunuz. Ancak nasıl yapılacağı konusunda hiç bir fikre sahip değilsiniz. Sorunu LEO’ya yazıyorsunuz ve program eş zamanlı olarak arama seçeneklerini size sunuyor. Sonrasında ise atılacak adımlarda LEO imleç hareketlerini yönlendirerek ve sesli yardımlarla size rehberlik ediyor. Böylelikle hem sorunu çözüyorsunuz hem de uygulamalı olarak nasıl yapıldığını öğrenmiş oluyorsunuz.

Şimdilik sadece Windows üzerinde çalışan programı bir çok uygulamada kullanmak mümkün. MS Office, SAP, PS, iTunes bu programlardan sadece bir kaçı. Aynı zamanda Facebook, Myspace, Gmail gibi web sitelerinde de çalışıyor.

Uygulama geliştiren ve web siteleri üzerinden hizmet sunan firmaların dikkatini çekecek bir çalışma. Kullanıcıların en çok nerelerde zorlandıklarının, nerelerde esnekliğe ihtiyaç duyulacağının verilerine program sayesinde ulaşabilirler. Ülkemizdeki girişimciler için de bir ilham kaynağı olmasını dilerim. Ülkemizde internet kullanımı her geçen gün artsa da bir çok uygulamada kullanıcıların sıkıntı çektiği bir gerçek.

Bu yazı Teknoloji kategorisine gönderilmiş ve , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Yoruma kapalı.