Maça Var mısın? – Düellog

Sosyal ağlarda farklı insanlarla tanışmak, o insanların dünyasına erişmek çok daha kolay hale geldi. Şimdilerde ise bir adım daha ileriye gidip yakın çevremizle veya sosyal ağlardan tanıştığımız insanlarla organizasyonlara veya etkinliklere katılır olduk. Bu aktivitelerden birisi de neden spor olmasın? Bu sorunun cevabını Duellog çoktan bulmuş ve “maça var mısın?” teklifi ile sporu sosyal ağlara taşımış.

Kısaca ifadeyle Duellog; futboldan hentbola, paintballdan karting, briç veya satranç turnuvasına kadar bir çok spor dalını aynı platformda toplayan bir sosyal ağ sitesi. Kullanıcılara tamamen ücretsiz olan bu platform sayesinde yakın çevrenizle spor organizasyonları yapabilir veya halı saha maçı için eksik kalan kadronuzu ağınızdaki arkadaşlarınızla doldurabilirsiniz. Sürekli aynı rakiplerle müsabaka düzenlemek sıkıcı olmaya başladı diyorsanız, Duellog size farklı alternatifler sunabilir. Site üzerinden yeni arkadaşlarla tanışarak, dişinize göre rakiplerle maçlar yapabilirsiniz. Bulunduğunuz yere yakın spor tesislerine ulaşmak sitenin en güzel özelliklerinden biri.

Organizasyonlar yapıldı, arkadaşlara duyuruldu, yeni rakiplerle maçlar yapıldı,  sonra? Sonrasında ise çektiğiniz fotoğraflar, videolar veya yorumları tüm arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Örneğin halı saha maçında kim kaç gol attı, paintball turnuvasında kim kaç kişiyi vurdu gibi turnuvaların olmazsa olmazı diyalogları arkadaşlarınızla kurabilirsiniz. Diğer maçların skorlarını da site üzerinden takip edebiliyorsunuz.

Duellog, sosyal ağ kavramını sanal dünyadan çekip çıkartarak gerçekten sosyalleşmede yardımcı olacak bir çalışma. Girişimin iş modeli, tesislerin organizasyonunda Duellog’un söz sahibi olmasına dayalı. Facebook, Twitter gibi sitelere entegre edilerek daha geniş kitlelere hem siteyi ulaştırmak hem de kullanıcıların aktivitelerini duyurmak mümkün olacaktır. Ülkemizdeki genç nüfus göz önüne alındığında niş bir uygulama olduğu düşünülebilir. Girişimcilere ufak bir tüyo; benzer çalışmalar sanatsal faaliyetlerde de düşünülebilir.

Bu yazı E-Ticaret, Girişim kategorisine gönderilmiş ve , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Maça Var mısın? – Düellog için 1 cevap

  1. Geri izleme: Tweets that mention Sosyal Ağdan Spor Organizasyonları - Düellog | Girişimo -- Topsy.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir