Test Et Para Kazan

Mobil ve internet dünyası için uygulamalar geliştiren bir grubun projesinden bahsetmek istiyorum AppGreedy.com. Çalışmadan kısaca bahsedecek olursak; uygulamaların kullanıcılar tarafından test edildiği bir site. Uygulama geliştirenler çalışmalarını siteye yüklüyor ve kullanıcılar da test ederek geri bildirimlerde bulunuyor. Kazan-kazan düşüncesi ile çalışan sistem, kullacının test ettiği uygulamalar için para kazandırırken, uygulama geliştirenlerin de geri bildirimlerle hatalarını düzeltmelerini ve iTunes Store’da puan almalarını sağlıyor.

Uygulamaları test etmeye başlamadan önce siteye üye olmanız gerekiyor. iTunes ve Paypal hesaplarınızı girerek sisteme kayıt oluyorsunuz. Yüklenen programlar belirli bölgelere göre ayrılmış. Tabi ki bu tamamen geliştiricinin isteğine göre şekilleniyor. Örneğin bir uygulamayı sadece Türkiye’deki kullanıcılar test etsin gibi bir sınırlama söz konusu olursa para ödemeleri sadece bu bölgedekiler için geçerli oluyor. Her uygulama 1000 kullanıcı ile sınırlandırılmış. Eğer limit dolmuş ise para kazanmak için bir sonraki uygulamayı beklemek gerekiyor. Ancak limit doldu diye programı kullanmanızı sınırlandıracak bir durum söz konusu değil. Dilediğiniz gibi uygulamayı indirip kullanabilirsiniz.

Site kurucularının kendi ifadeleriyle özetleyecek olursak; kullanıcılar para kazanıp, uygulamaları test ettikleri için mutlu, geliştiriciler de geri bildirim alıp bir yandan da çalışmaları puanlandığı için mutlu.

Bu site kullanıcıları zengin etmez ancak programları test ederek 3-5 kuruş harçlık kazandırabilir. Özellikle üniversite öğrencilerinin oldukça işine yarayacağını düşünüyorum.

 

Bu yazı Mobil Uygulama, Smartphone kategorisine gönderilmiş ve , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir