İnternetin Sesini Önce Sen Duy – Urlle.com

Twitter, Facebook ve ülkemiz için Friendfeed üzerinden yoğun olarak link paylaşılıyor. Bazen bu paylaşımlar gereksiz ve zaman kaybı iken, bazıları da gerçekten istediğimiz konularda, faydalı bilgiler barındırıyor. Link sağanağı altında ilginç konularda veya kendinize faydalı sayfalara ulaşmak da giderek güçleşiyor.
Bu konuda çalışmasına devam eden Reddit akla ilk gelen sitedir. Her ne kadar Türkçe dil desteği olsa da ülkemizde siteye olan ilgi düşük seviyede.

Nisan ayında Reddit klonu Urlle yayına başladı. Urlle.com ekibi tarafından 1 Nisan’da hayata geçirilen proje sayesinde linkler arasında kaybolmak biraz olsun azalıyor. Paylaşılan linklerle belirli başlıklarda kanallar oluşturuluyor ve dilediğiniz kanalı takip edebiliyorsunuz. Böylelikle ilgilenmediğiniz konulardaki bağlantılarla karşılaşmanız önlenmiş oluyor. Ayrıca + , – puanlamalar ile paylaşımların içeriğine puanlar vererek, sıralamalarını değiştirebiliyorsunuz. Daha çok + alan link üst sıralarda yer alıyor. Günlük, haftalık, aylık periyodlarda en popüler linkler kullanıcılarla paylaşılıyor. Sitedeki beğendiğiniz bağlantıları sosyal medyada paylaşabiliyorsunuz ve üstelik bunun için siteye üye olmanıza gerek yok. Her ne kadar Reddit ülkemizde yeteri kadar ilgi görmese de benzer tarzda çalışmalara ihtiyacımız var. Linkler arasında kaybolmamak için Urlle.

 

Bu yazı Girişim, Sosyal Medya kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir