Hayatınızın Arama Çubuğu – Greplin

Kanada Montreal Üniversitesi öğrencileri Allan Emtage, Bill Heelan ve Peter J. Deutsch tarafından kurulan “Archie” ilk arama motoru olarak tarihe geçeli 20 sene oldu. Archie, Web Crawler, Lycos, Infoseek, Altavista, Yahoo!, Ask Jeeves, Google, … Arama motorları 90’lı yıllardan beri gelişmeye devam ediyor, her yıl ek bir özellik ile yeni bir arama motoru hayatımıza giriyor. Daniel Grooss da bu durumun farkında ve sizlere Greplin’i yani hayatınızın arama çubuğunu sunuyor.

Greplin sizin ona izin verdiğiniz kadarıyla facebook, twitter gibi sosyal ağlarınızda, gmail ve google docs gibi google uygulamalarında arzuladığınız anahtar kelimenin araştırmasını yapıyor; bu bağlamda Greplin kişisel arama motoru olarak da anılıyor. Kişisel web deneyimini mümkün olduğunca basitleştirme mantığı güden Greplin, aramaları artık daha kolay ve daha hızlı yapmanızı sağlayacak gibi gözüküyor.

2009’da İsrail’de bir fikir olarak ortaya çıkan Greplin çok kısa bir süre içerisinde Silikon Vadisinde yerini buldu. Bu tip yenilikçi fikirler umarım ülkemizde de hak ettiği yerleri bu kadar kısa sürede bulabilir dedikten sonra tüm Girişimo takipçilerini Greplin’i kullanmaya davet ediyorum.

Bu yazı İnovasyon, Girişim, Teknoloji kategorisine gönderilmiş ve , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Hayatınızın Arama Çubuğu – Greplin için 1 cevap

  1. Geri izleme: Tweets that mention Greplin - Hayatınızın Arama Çubuğu | Girişimo -- Topsy.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir