Girişimci

Girişimo ailesi olarak okuyucularımızdan aldığımız geri bildirimler, yaptığımız çalışmalarda bizi daha çok cesaretlendiriyor. Özellikle Anadolu’dan gelen olumlu yansımalar, Türkiye’nin ve internet girişimciliğinin İstanbul’dan veya büyük şehirlerden ibaret olmadığını bizlere en güzel şekilde hatırlatıyor.

Ülkemizdeki genç girişimciler muhteşem bir enerjiye sahip. Ancak zeka, yetenek, insiyatif ve tutku maalesef girişimci olmak için yeterli değil. Bu enerjiyi kazanca dönüştürmek, ufku genişletmek, düşünce veya fikirleri geliştirmek için bulunduğunuz durumu farklı gözlerle tekrar gözlemlemek çok önemli. Öyle ki bu gözlem tecrübeli birisi tarafından yapılıyorsa çok daha anlam kazanıyor.

Bir fikrin geliştirilmesinde veya belirli bir girişim üzerinde çalışıyorsanız mutlaka çevrenizdeki insanlarla fikir alış verişinde bulunun. Bu insanlar arkadaşlarınız, aileniz veya okulunuzdan bir öğretim görevlisi de olabilir. Fikrinizin çalınması korkusu size hakim olmasın. Çünkü hiç düşünülmemiş parlak bir fikir yoktur, sadece hayata geçirilmemiş fikirler vardır. Girdiğiniz iletişimler ise eksik noktaları fark etmenizde size yardımcı olacaktır.

Anadolu’daki girişimcilerin sektörde tecrübeli insanlara ulaşması, bir şeyler danışabilmesi büyük şehirlerdekilere göre daha güç. Bu noktada Girişimo ailesi olarak sizlere yardımcı olmak istiyoruz. Danışmak istediğiniz konuları lütfen bizlerle paylaşın. Sormak istediğiniz sorular, projeleriniz için görüş alış-verişi, gelir-iş modelleri gibi konularda sizlere yardımcı olmak bizim için büyük bir keyif olacaktır. Sektörde deneyim sahibi isimlerden aldığımız cevapları sizlerle paylaşalım. Profesyonel başarı, profesyonel çalışma ile gelir.

Bu yazı Girişim kategorisine gönderilmiş ve , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir