Banka Kartı İle İnternetten Alışveriş

E-ticaret dünyasında sıkça farklı ödeme seçeneklerinden bahsediliyor. Amerika, Kore gibi pazarlar hızla mobil ödeme seçeneklerinden elde edilen payı artırırken ülkemizde de gelişmeler oluyor. Henüz mobil ödemede emekleme devresinde iken bu konudan bahsetmeyeceğim. Kartlı ödeme alternatifi olarak banka kartı tercihini sunan ilk banka Finansbank oldu.

Finansbank banka kartı ile internetten alış veriş yapmak artık mümkün. Aynı kredi kartı ile yapılan alış verişler gibi işlemler yürütülen kart 3D Secure altyapisina sahip üye işyerleri ve sanal mağazalarda kolayca kullanılabiliyor. Cardfinans nakit sahipleri alışveriş sırasında sisteme kayıtlı cep telefonlarına  gönderilen tek kullanımlık şifre ile işlemlerini tamamlıyorlar. Dinamik şifre olarak isimlendirilen bu yönteme yabancı değiliz.

Bankalar Arası Kart Merkezinin 2,8 milyon kişilik bir penetrasyona karşılık gelen araştırmasına göre bazı veriler paylaşmak istiyorum.

  • İnternet üzerinden yapılan alış verişlerde “çok memnunum” ve “memnunum” oranı %93,5
  • E-ticaret yapan iş yerlerinin %15’i tek satış kanalı olarak interneti kullanıyor.
  • Firmaların yaklaşık  üçte biri satışlarının yarıdan fazlasını internetten yapıyor.
  • Müşterilerin %85,4’ü alış veriş sırasında online olarak kartlı ödemeyi tercih ediyor.

Aslına bakarsanız bu kadar veri göz ünündeyken gecikmeli de olsa sunulan hizmet için Finansbank’ı kutlamak gerekiyor.  Sonuçta kredi kartı sahibi olmayıp banka kartı olan çok geniş bir müşteri portföyünün olduğunu unutmamak gerekiyor.

Bu yazı E-Ticaret kategorisine gönderilmiş ve , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir