Düşüncelerinizi Organize Edin: WorkFlowy

Şimdi size anlatacağım web girişiminin müptelası olmadan önce koltuklarınıza yaslanın ve kemerlerinizi takın. Çünkü bilgisayarınızla aranıza kolay, kullanılabilir, kullanıcı dostu ve hayatınızı programlamanıza yardımcı olacak bir arkadaş sokacağım. WorkFlowy!

Eski Google çalışanlarından Mike Turitzin ve arkadaşı Jesse Patel’in girişimleri olan WorkFlowy, aklınızdakileri organize etmek için geliştirilen bir çevrimiçi yapacaklar listesi. Web sitesine giriş yaptıktan sonra karşınıza beyaz bir sayfa ve yanıp sönen bir imleç çıkıyor. “Şimdi ne yapacağım” diye düşünürken ilk cümlenizi yazıp enter’a tıklıyorsunuz ve birden şenleniyor ortalık.

Yazdığınız başlıklara alt başlıklar açabiliyor, notlar alabiliyor ve yerlerini değiştirmek gibi birçok basit hareketle harikalar yaratabiliyorsunuz. Görev bitti dediğinizde cümlenin üstü çiziliyor. Her şeyi farenizin bir klik’i ile yapabiliyorsunuz. Sekiz tane kısa yolu var. Eğer ezberlerseniz günü programlamada hız rekoru kırabilirsiniz. Sınırsızca sayfalarca yazıp çizebiliyorsunuz. Sonrada çıktısını duvara asıp programınızın yoğunluk derecesine göre psikolojinizi ayarlayabilirsiniz.

WorkFlowy’i birçok yerde kullanabilirsiniz. Toplantılarda, derslerinizde veya röportajlarınızda not tutabilir, büyük ve küçük ölçekli projelerinizin görev planını yapabilir, kısacası hayatınızın her anını unutmayacak şekilde organize edebilirsiniz. Şahsım adına, bu planları yapmak için rulo rulo kağıt harcayan ben artık klavyemi eskitmeyi tercih ediyorum.

 

Online olduğunuz her an ulaşabileceğiniz bu hizmetin iphone ve ipad uygulamaları an itibari ile apple store’a girdi. Android uygulaması için çalışmaların hızla ilerlediğini belirten Mike’a birkaç soru sorduk. Şimdi sizi Mike ile baş başa bırakıyorum. Planlarınız organize olsun. 🙂

WorkFlowy’nin gelecek planları ve vizyonu nedir?

WorkFlowy olarak vizyonumuz “Beyninizden geçen her şeyi tek bir kağıt parçasında saklayın”. WF’nin sizin ve şirketiniz için bilgiyi saklamak ve takip etmek için ilk durak olmasını istiyoruz. An itibari ile mobiliteyi ve işbirliğini arttıracak ek özellikler üzerinde çalışıyoruz. Ayrıca kullanıcı elde tutma ve kazanma konusuna daha fazla odaklanmaya başladık.

Girişimin mobil uygulamaları için çalıştığınızı biliyoruz. Bu uygulamaları ne zaman kullanabilmeye başlayacağız?

İphone ve ipad için gerekli alt yapı desteği geçen hafta sağlandı, android sürümü ise pek yakında gelecek. Bu mobil web sürümlerini uygulama olarak da geliştiriyoruz böylelikle çevrimiçi verdiğimiz hizmeti çevrimdışı olarak kullanılmasını da sağlayacağız. Arama ve etiketleme bizim için gittikçe önemini arttırıyor, iş birliği özelliği ise takım projelerini WorkFlowly’de yönetilmesine olanak sağlıyor.

Henüz gelir modeliniz yok. İleride ücretli üyelik veya reklam almayı düşünüyor musunuz?

İleride yeni iş modelleri deneyeceğiz. Premium özellikler ve özelleştirilmiş reklam alanları ihtimal içinde.

WorkFlowy dışında başka projeleriniz var mı?

Henüz yok.

Girişimo takipçilerine ne söylemek istersiniz?

Henüz WorkFlowy kullanmadıysanız, bir kaç günlüğüne deneyin, bağlanacaksınız. Herhangi bir kelime işlemcisini kullanmak kadar kolay ve çok daha etkili. Diğer üretkenlik araçlarının aksine, sizi belli bir kalıbı düşünmeye yöneltmez. “Siz nasıl düşünürseniz o öyle çalışır.”

Zaman ayırdığın için Girişimo ve okuyucularımız adına sana teşekkür ederim.

Benim için zevkti. Teşekkürler.

 

Bu yazı Android, İnovasyon, Girişim, iPad, iPhone, Mobil Uygulama, Röportaj kategorisine gönderilmiş ve , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir