Çevrimiçileşmiş Televizyon

John Logie Baird’ın keşfi Televizyon, 10 sene öncesine kadar  tartışmasız en önemli mecraydı; ancak bugün soğuk savaşın Dünya’ya kazandırdığı İnternet ile yarışmakta zorlanıyor. Farklı disiplinlerden nice yaratıcı zihin, televizyon ile internet’i bir araya getirecek fikir üretti, bir kısmı başarılı bir kısmı ise başarısız oldu. Bu yazıda Televizyon ile İnternet’i bir araya getirerek “çevrimiçileştirmeye” çalışan iki yeni projeyi inceleyeceğiz.

Followmy.tv –  Şahsi Televizyon Tarihinizi Kaydedin

Belçikalı iki girişimcinin eseri olan Followmy.tv , sizlere tüm dünya’da dikkat çeken televizyon programları ve dizileri üzerine oylama yapabileceğiniz, televizyon sever yeni insanlarla tanışabileceğiniz, diziler ve programlar üzerine derinlemesine bilgi edinebileceğiniz bir sosyal platform sunuyor. Özetle sistem üzerindeki işlemleriniz ile televizyon tarihinizi kaydedip, size yeni ve eski televizyon dizileri veya şovlarını keşfedip arkadaşlarınızla paylaşma imkanı sunuyor.

8on.tv – Sosyal Ağlardaki Videolar Tek Bir Noktada

Facebook, Youtube, Google, CNN, ESPN, TechCrunch gibi ağlarla anlaşması sayesinde televizyon izlercesine seçtiğiniz noktadaki videoları izleme imkanı internet kullanıcılarına çekici gelecektir. İnternet’in içinde barındırdığı içeriğin televizyon’un barındırdığı içerik ile karşılaştırılamayacak düzeyde olduğunu gören 8on.tv, arama motorlarında ve sayfaların içinde kaybolmaya son vererek tıklayıp videoların keyfini çıkarmaya davet ediyor.

Televizyon’un mecra olarak geleceği bugün biraz bulanık dursa da doğru yaratıcı fikirler ile “çevrimiçileşmiş” televizyonun geleceği parlak gözüküyor.

Bu yazı İnovasyon, E-Ticaret, Girişim, Teknoloji, Yeni Medya kategorisine gönderilmiş ve , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir