Bloğunuzdan Ürünlerinizi Satın – Wazala

Girişimciler, bir türlü sitesine e-ticaret modülü ekleyememiş firmalar ve freelance çalışanlar için güzel bir haberim var. Wazala.com yukarıda saydığım kişilerin işine yarayacak güzel bir çalışma ortaya koymuş. Wazala,  sitenizden hatta bloğunuzdan satmak istediğiniz fiziksel veya digital ürünlerin satışına olanak tanıyor.

Nasıl oluyor da  site ziyaretçileri anında alış veriş yapabiliyor. Hem de wazala.com’u kullanmaya karar verdikten 15 dakika sonra.  Wazala.com’a üye olarak çalışmaya başlıyorsunuz.

Wazala aslında web sitenize entegre olarak çalışan bir e-ticaret çözümü. Yukarıda bahsettiğim ve bu kadar kolay mı dedirten çalışma sistemi, sitenizdeki değişikler için asla HTML veya CSS bilgisine muhtaç bırakmıyor. Yeni bir sayfa üstünde ürünlerin satışını gerçekleştiriyor.

Wazala sitenize bir kaç satır kod yapıştırdıktan sonra kendi sistemine yönlendirdiği “store” butonunu ilave ediyor. Buton; sizin seçeceğiniz “mağazaadresi.wazala.com” şeklinde bir adrese yönlendiriliyor. Wazala.com üzerindeki kontrol panelinden de satış yapacağınız siteyi tasarlayabiliyorsunuz. Böylelikle istediğiniz ürünü satmaya başlıyorsunuz. Ürünlerin fotoğraflarının altında sosyal ağ eklentileri ile çalışmalarınızı haberdar etmenize yardımcı oluyor.

Özellikle freelance çalışanların ilgilisini çekeceğini düşündüğüm çalışmada, sadece 5 ürün satışı ile sınırlandırılmış ücretsiz kullanımın yanı sıra, çeşitli büyüklüklerde aylık ödemeli paketler de sunuluyor. Paypal veya kredi kartıyla da ürünlerinizin satışını yapmak mümkün. Türkçe dil desteği olmasına karşın ilginç ki Türk Lirası desteği yok. Bu sorunun çözümü ile ülkemizdeki girişimcilerin Wazala’ya rağbet göstereceğini düşünüyorum.

Şimdiye kadar wazala.com ile çalışan siteleri buradan görebilirsiniz.

Bu yazı E-Ticaret, Girişim, Pazarlama kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir