Bilişim Zirvesi’10 Bugün Başladı

Bu sene 10.’su gerçekleşecek olan Bilişim Zirvesi’10 bugün Lütfü Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’ında başladı.

Girisimo Twitter‘dan zirveyi anlık olarak takip edebilirsiniz.

Güncelleme:

Bilişim Zirvesi ’10 İlk Gün Satır Araları,

Çağımıza yön veren Bilişim Sektörünün dün bugün ve yarınının masaya yatırıldığı Bilişim Zirvesi  ’10’u an be an Girisimo Twitter hesabından sizlere duyurmaya çalıştık. Wired Dergisi’nin editörü ve aynı zamanda kurucularından olan Kevin Kelly, daha önce Tony Blair’ında danışmanlığını yapmış olan ve yılın en iyi fikrini üreten kişi sıfatıyla Charles Leadbeater, Birleşmiş Milletler (BM) Bilişim Teknolojileri (BT) danışmanı Prof.Dr. Dennis Anderson ve Kaspersky Lab CEO’su Eugene Kaspersky gibi günümüze yön veren ustaların yaptıkları sunumlar ile Bilişim Zirvesi ‘10’un ilk gününü tamamladık.

Zirve açılış sunumları ve “Doğa için Çal” projesi gösterimi ile başladı. Günümüz bilişim sektörünün geldiği noktayı 7000 gün önce hayal olduğunu vurgulayan Kevin Kelly, “Oyun Teknolojiyle Yeniden Başlıyor: Kaçınılmaz Geleceğe Nasıl Daha İyi Hazırlanabiliriz?” adlı sunumunda imkansızı gerçekleştirmek için daha çok çalışılması gerektiğini ve hiçbir zaman hiçbir şey için geç kalınmadığını belirtti.

“Kitlesel Yaratımın Gücü, İnovasyon ve Bulut Kültürü” sunumunu gerçekleştiren Charles Leadbeater, bugüne kadar gelişime seyirci kalan toplumun yeni teknolojiler ile pazarda daha etkin olmaya başladığını belirtti. Bilişim’de gelinen noktayı kendi oluşturduğu modeller ile açıklık getirdi. Bu modelleri ilerleyen günlerde izin alabilirsek sizlerle paylaşmaya çalışacağız. Konuyla ilgili daha detaylı bilgiyi Charles Leadbeater’in bloğundan edinebilirsiniz.

“Gelecek 10 Yılda CIO’ları Neler Bekliyor?”  sunumu ile BM BT danışmanı Prof.Dr. Dennis Anderson, sosyal ağların önemini vurgulayarak başladığı konuşmasında şirketlerin sosyal ağlarda daha verimli olabilmek adına stratejiler oluşturması gerektiğini belirtti. IT yöneticilerinin geleceklerini değerlendiren Prof. Anderson, şirketlerin üst düzey yönetim kadrosunda IT uzmanların bulunması gerektiğine dikkat çekti.

“Dijital Güvenliğin Geleceği” ile Eugene Kaspersky, elektronik dünyanın sürekli saldırı altında bulunduğunu vurguladı. Online suçun küresel, verimli, organize, karlı, kolay yapılabilir ve düşük riske sahip olduğunu belirten Kaspersky, C2C (Criminal 2 Criminal – Suçlu’dan Suçluya) bir endüstri’nin oluştuğuna değindi. Güvenli bir dijital gelecek için hükümetlerin bazı standart ve kanunlar getirmek zorunda olduğunu söyleyip tavsiyelerde bulundu.  Daha güvenli host tasarımlarına dikkat çeken Kaspersky, Rus aksanı ve sempatik davranışları ile günün eğlenceli konuklarından biriydi.

Çağımıza yön veren girişimleri ve haberleri organizasyonun ikinci gününde de sizler için takip edip mümkün olduğunca paylaşmaya çalışacağız.

5 Ekim Salı günü ikinci kısmı gerçekleşicek Bilişim Zirvesi’10’u canlı olarak Girisimo Twitter hesabından  veya #bilisimzirvesi‘nden takip edebilirsiniz.

Bu yazı İnovasyon, Etkinlik, Teknoloji kategorisine gönderilmiş ve ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bilişim Zirvesi’10 Bugün Başladı için 1 cevap

  1. Geri izleme: Bilişim Zirvesi | Girişimo

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir