Alışveriş Robotu

Hemen hemen bütün internet kullanıcıları e-ticaret bağımlısı oldu sayılır. Daha hesaplı, daha pratik, daha hızlı bir deneyimin mağdurları diyelim. 7’den 70’e herkese hitap eden pratik bir fırsatlar dünyası. Öyle ki dışarıdan yapacak olsak da bu alışverişi önce bir internete soruyoruz. Nerde? Ne kadar? Kaç taksit? Kaç tane? Bu sorularınıza hızlı cevap veren taze ve gümbür gümbür gelen bir Türk girişimimiz var. Alışveriş Robotu!

Almak istediğiniz ürünü Robot’a sormadan alayım demeyin. Çünkü bu Robot aradığınız ürünü binlerce sitede sizler için arıyor, soruyor, buluyor ve önünüze koyuyor. Eskiden dükkan dükkan fiyat soran siz, bugün sayfa sayfa okuyup değerli vaktinizi dolaşarak harcıyorsunuz. Bu Robot bu işlemi saniyeler içerisinde yapıyor ve aradığınız ürünlerle alakalı fiyatları önünüze listeliyor. Alışveriş Robotu’nu sektörün devleri olan Akakce.com ve Cimri.com’dan ayıran en güzel özelliklerden biride araştırmayı sadece çevrimiçi siteler üzerinden yapmıyor olması. Kısacası site site dolaşmanın yanında sizler için dükkan dükkanda dolaşıyor bu Robot! Fiziksel mağazalardaki fiyatları da karşılaştıran girişim sizlere en iyi fiyatı ve hizmeti vermek için çabalıyor.

Kuruculuğunu Çağdaş Tatlıcı ve Ertuğrul Yılmaz’ın yaptığı Alışveriş Robotu ile bundan altı ay önce E-tohum kafe toplantılarından birinde tanışmıştım. Temelleri üç sene önce atılan Alışveriş Robotu geçen sene katıldığı E-tohum Girişim Zirvesi’nde ilk 40’a kalmış ve macera hız kazanmıştı. Çağdaş Tatlıcı o zamanlar girişimi için işinden ayrılmış mücadelesini veriyordu. Kendisi ile konuştuğumda “Zor zamanlardı” diyerek nitelendiriyor. Daha sonraları Ertuğrul Yılmaz’ında işi bırakıp girişime odaklanmasıyla hızlarına hız kattılar. O zamandan bu zamana ne kadar yol kat ettiklerini kendi gözlerimle gördüm. Ayakları daha çok yere basan, kendine daha çok güvenen bir girişim. Sabrın, çabanın ve istikrarın ispatı niteliğinde.

Bu sene halkın oylaması ile yapılan Webrazzi 2010 ödüllerinde iki kategoride aday gösterilen girişim, En İyi “Yeni” Web Girişimi kategorisinde ikincilik, En Yenilikçi Web Girişimi kategorisinde ise birincilik aldılar. Bu seneki Nokia ve E-tohum ortaklığı ile oluşturulan 60.000 TL’lik fondan yararlanacak 3 girişimden biri seçildiler. Kısacası bu sene Alışveriş Robotu başarıdan başarılara koştu. Nokia Ovi Stor’da bulabileceğiniz Alışveriş Robotu uygulaması 20.000 kere indirildi.

Başarılarının devamını diliyoruz. Darısı diğer Türk girişimlerimizin de başına 🙂

Bu yazı E-Ticaret, Melek Yatırım, Mobil Uygulama kategorisine gönderilmiş ve , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir