54 Saatlik Girişim Maratonu – Startup Weekend İstanbul

Genç nüfusun sürekli dile getirildiği ve övünç kaynağı olarak lanse edildiği bir ülkedeyiz. Her ne kadar gelişmekte olan ülkeler sınıfında bu kaynak kinetik olmayıp potansiyel enerji niteleğinde olsa da bu enerjiyi işe yarar bir hale çevirip her geçen gün bir adım ileri gitmek mümkün. Girişimcilikteki potansiyeli kinetik enerjiye çevirebileceğiniz bir organizasyondan bahsetmek istiyorum. Startup Weekend İstanbul.

İlk kez duyanlar için Startup Weekend organizasyonunu kısaca anlatmaya çalışayım. Bir çok farklı ülkede gerçekleştirilen organizasyon; girişimci fikirleri, girişimcileri, web geliştiricileri, pazarlama uzmanları, grafik tasarımcıları ve girişime gönül vermiş insanları bir araya getiren bir çalışma. 54 saatlik bir maraton ile girişimci fikirlerin hayata geçtiği yarışmada, girişimciler için en büyük avantajlardan birisi de melek yatırımcılara sunum yapma şanslarının olması. Geçtiğimiz yılın katılımcılarından Inploid.com Dragons’ Den’den yatırım almayı başarmıştı.

Geçtiğimiz yıl Nisan ayında düzenlenen organizasyona bir kaç arkadaş grubu olarak Medical Chance projesi ile katılmıştık. 40 Proje arasından 13 proje arasına seçilip yatırımcılara sunum yapma şansı bulduk. Sağlık turizmine yönelik projemizle yatırımcılarla görüşme şansını yakaladık ve çalışmalarımız devam ediyor.

Yarışma maratonu olan 54 saati kısaca özetlersek, ilk olarak girişim fikirleri 1-2 dakikalık sunumlarla katılımcılara anlatılıyor ve projenizde web developper veya marketing uzmanı gibi kimlere ihtiyaç duyduğunuzu sunumunuzda belirtiyorsunuz. Geçtiğimiz yıl 40 fikrin sunumu yapılmış ve sonrasın ise oylamalarla 13 fikir seçilmişti. Seçimlerin hemen ardından da çalışma tüm hızıyla başlıyor. Cuma akşamından pazar akşamına kadar süren 54 saatlik kesintisiz çalışmada oluşturulan gruplarla fikirler hayata geçiyor. Bu süre içinde sektördeki uzman kişilerin sunumları ile harika tecrübeler edinip iş bağlantılarınızı genişletme şansı yakalıyorsunuz.

Geçtiğimiz sene olduğu gibi bu yıl da Microsoft Türkiye Ofisi’nde gerçekleştirilecek SW organizasyonu şimdiye kadar tüm dünyada 300’e yakın şirketin kurulmasına ön ayak olmuş durumda.  25-27 Mart 2011 tarihinde gerçekleşecek yarışma süresince 54 saatlik non-stop maraton için fikirlerinizi belirlemeye başlayabilirsiniz. Katılımcılara iyi şanslar.

Bu yazı Etkinlik, Girişim, Melek Yatırım kategorisine gönderilmiş ve , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

54 Saatlik Girişim Maratonu – Startup Weekend İstanbul için 1 cevap

  1. Geri izleme: Tweets that mention Startup Weekend İstanbul | Girişimo -- Topsy.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir